ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ GALERİ ONLINE RANDEVU AL HABERLER İLETİŞİM

ONLINE RANDEVU FORMU

BLOG

Eskişehir Bosch Yetkili Dizel Servis Özen Dizel Üstün kaliteli araç bakım hizmeti ile ilgili güncel gelişme ve duyurularını blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Araçlardaki Sensör Tipleri

Araçlardaki sensörler araçta ya da çevrede meydana gelen tüm olayları ve değişimleri algılayarak ilgili alana gönderirler. Böylece aracın en iyi sürüş koşullarında çalışmasına olanak sağlarlar.

Dizel Motor ve Benzinli Motor Arasındaki Farklar Nelerdir?

Otomobil satın almaya karar verdiğinizde, aklına takılan ilk sorulardan birisi "Dizel mi yoksa benzinli araç mı almalıyım?" olacaktır. Dizel ve benzin ile çalışan araçlar arasındaki farklar, araç sürüşünüzü ve bütçenizi etkileyecek kadar fazladır.

Dizel Motor Çeşitleri Nelerdir?

Dizel yakıtlar benzinli yakıtlara göre çok daha ucuz fiyatlı olduğu için tercih edilir. Bu sebeple yük ve ağır vasıta gibi araçlarda dizel motor kullanılmaktadır. Dizel motorlar TDI, CTDI ve HDI olmak üzere 3 çeşite ayrılır. Bu motor türlerini biraz yakından inceleyelim.

Motor Yağ Çeşitleri Nelerdir?

Motor yağı, motor içinde bulunan parçaları yağlayarak ve temizleyerek, sürtünmeden dolayı oluşabilecek ısı ve aşınmayı korumak için kullanılan sıvıdır. Toz ve kiri yağ filtresine taşıyarak motor parçaların temizlemekle görevlidir.

Fren Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Fren sistemi, araçların hızını düşürmek ya da arttırmak gerektiğinde aracı durdurmak için görevlendirilmiş bir sistemdir. Bu sistemin zayıf olmaması gerekir çünkü zayıf bir fren sistemi aracın güvenli şekilde yavaşlamasına yardımcı olmaz. Yeni nesil fren sistemleri araçların savrulmasını önler ve daha rahat bir sürüş deneyimi sunar.

Aracınızın performansı nasıl arttırılır?

Hepimiz bizimle çeşitli yollar aşan aracımızın güçlü ve uzun ömürlü olmasını isteriz. Araç performansının güçlü olması demek keyifli bir sürüş deneyimi sunması demektir. Ancak bu isteğimizin gerçekleşmesi için bizim de üstümüze düşen bazı görevler vardır.

Sürüş Halinde Meydana Gelebilecek Yangın Durumunda Yapılması Gerekenler

Motorlu araçlarda sürüş halinde aniden yangın çıkabilir. Büyük tehlike oluşturan bu yangının birden fazla sebebi olabilir. Bu sebepler ve önlemler hakkında sizlere birkaç tavsiyemiz var.

Egzoz gazı arındırma: temiz motorlar daha iyi performans demektir

Zararlı emisyonların limit değerleri giderek daha katılaşıyor. Bu değerlere uyabilme kabiliyeti yalnızca yakıtın mümkün olduğunca temiz yanması değil, aynı zamanda bir egzoz gazı arındırma işlemi de gerektirir.

Dizel kızdırma sistemleri: Her araç için doğru buji

Koruyucu elemanlı bujiler rahat bir çalıştırma, istikrarlı soğuk çalıştırma özellikleri ve düşük egzoz gaz emisyonunu garanti eder.

Engin uzmanlık, onlarca yıla dayalı deneyim: Klasik dizel enjeksiyon sistemleri

Başka hiçbir isim, Bosch kadar dizel sistemlerinin geliştirilmesine ve yüksek performansa bu denli yakın değildir. Her bir bileşen, şirketin dizel uzmanlığının tüm yönlerini yansıtmaktadır.

Birim enjektör sistemi: her silindirde en uygun basınç

Birim enjektör sistemi Bosch'un dizel doğrudan enjeksiyonlar için geliştirmiş olduğu elektronik kumandalı bir sistemdir.

Common rail enjeksiyon: dizel motorlar için ileri teknoloji

Bosch ilk common rail sistemini 1997'de tanıttı. Sistem, adını tüm silindirlere yakıt tedarik eden ortak yüksek basınç haznesinden (common rail) almıştır.

Daha İyi Motor Performansı İçin Önemli Bilgiler

Bosch, çığır açan geliştirmeleri sayesinde bugün benzin enjeksiyon sistemlerindeki öncülerden biri olmuştur.

İLETİŞİM

Bosch Diesel Servis Eskişehir’de Tüm Dizel Sistemlerinde Uzman Çözüm Ortağınız.

ADRES

75. Yıl Sultandere Mah.
11229 Sok. No:71
Odunpazarı / Eskişehir

HARİTADA GÖSTER

İLETİŞİM FORMU

Eskişehir Bosch Dizel servisi ile ilgili tüm görüş istek ve önerilerinizi bize iletişim formundan yazabilirsiniz.